Nowy

Aliness Spermidyna Active 6mg 60 kapsułek

5903242583810

5903242583810

89,90 zł

Ilość

Spermidyna jest organicznym związkiem chemicznym należącym do poliamin, występuje naturalnie w komórkach organizmu człowieka jak również komórkach roślin i zwierząt.

Poliaminy w komórce wchodzą w interakcje z makrocząsteczkami, takimi jak DNA, RNA, fosfolipidy i niektóre białka, oddziaływując na replikację, transkrypcję, translację, podziały komórkowe i transport aktywny metabolitów przez błony komórkowe.

W żywności spermidyna występuje w kiełkach zbóż, w szczególności można ją znaleźć
w pszenicy oraz w jabłkach, czerwonych grejpfrutach, winogronach, brokułach, kalafiorze, zielonych sałatach, orzechach, grzybach, ziemniakach, mocno dojrzałych serach pleśniowych, soi i produktach sojowych.

Obecnie jedynie spermidyna pochodząca z ekstraktu z zarodków pszennych posiada zezwolenie Komisji Europejskiej na wprowadzenie na rynek Unii Europejskiej jako nowa żywność (novel food). Rozporządzenie autoryzujące zastosowanie ekstraktu z zarodków pszennych (Triticum aestivum) bogatego w spermidynę jako składnik żywności szczegółowo określa wymagania jakościowe dla tego ekstraktu, m.in. w zakresie dopuszczalnych limitów zanieczyszczeń, opisuje również metodę pozyskiwania ekstraktu.

Próba wprowadzenia na rynek suplementów diety ze spermidyną pozyskiwaną z nasion gryki (tańszą metodą uprawy hydroponicznej w roztworze z syntetyczną spermidyną) doprowadziła do rozstrzygnięcia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS), który stwierdził, że spermidyna pozyskiwana z gryki jest nową żywnością, w związku z czym powinna ona przejść procedurę autoryzacji i uzyskać zezwolenie.

Składniki 1 kapsułka (porcja dzienna)

  • ekstrakt z kiełków pszenicy 600 mg
  • w tym spermidyna 6 mg

Składniki: Ekstrakt z zarodków pszennych bogaty w spermidynę, substancja wypełniająca: błonnik akacjowy, otoczka kapsułki: substancja wiążąca – hydroksypropylometyloceluloza.

Źródło naturalnej spermidyny, w postaci standaryzowanego ekstraktu z kiełków pszenicy (Triticum aestivum).

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Nie stosować u dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie laktacji. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.

DARMOWA WYSYŁKA:

DLA ZAMÓWIEŃ OD 69 zł - DPD PICKUP (PRZEDPŁATA)

DLA ZAMÓWIEŃ OD 199 zł - DPD KURIER (PRZEDPŁATA), INPOST PACZKOMAT (PRZEDPŁATA) oraz INPOST KURIER (PRZEDPŁATA)

PRZEWOŹNIK

KOSZT WYSYŁKI

DPD PICKUP

9,99 zł

KURIER DPD

12,99 zł

KURIER DPD - POBRANIE

16,99 zł

INPOST PACZKOMAT

11,99 zł

INPOST PACZKOMAT - POBRANIE

15,99 zł

INPOST KURIER

12,99 zł

INPOST KURIER - POBRANIE

16,99 zł

ORLEN PACZKA

11,99 zł

POCZTA POLSKA - ODBIÓR W PUNKCIE

11,99 zł

POCZTA POLSKA - ODBIÓR W PUNKCIE (POBRANIE)

14,99 zł

POCZTA POLSKA

12,99 zł

POCZTA POLSKA - POBRANIE 

16,99 zł

Wiemy jak ważny jest dla Państwa czas, dlatego wszystkie zamówienia wysyłamy jeszcze tego samego dnia według poniższego schematu:

  • InPostponiedziałek - 15:10, wtorek - piątek - 16:50
  • Kurier DPD: poniedziałek - 12:30, wtorek - piątek - 13:30
  • Poczta Polska: poniedziałek - 15:30, wtorek - piątek - 16:00
  • Orlen Paczka: poniedziałek -15:30, wtorek - piątek - 16:00

Zamówienia złożone po tych godzinach wysyłane są następnego dnia roboczego.Zakupy mogą zostać opłacone przelewem ekspresowym poprzez PayU lub Przelewy24, jak i wysłane za pobraniem (płatne przy odbiorze). 

Suplement diety. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Zaleca się stosowanie urozmaiconej diety i prowadzenie zdrowego trybu życia. Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu.  Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu , w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić od światła i wilgoci.

*Nie dotyczy akcesoriów